РУБЕЛЬ Олег Євгенович
Завідувач відділу, доктор економічних наук, професор
Рубель Олег Євгенович народився 05 лютого 1976 року у м. Одеса. Трудову діяльність розпочав як провідний співробітник Проектного офісу Всесвітнього фонду охорони природи (WWF) в 1998 р. У 1997-1999 рр. – персональний стипендіат Верховної Ради України. В 1998 році закінчив з відзнакою екологічний факультет Одеського гідрометеорологічного інституту за спеціальністю «Прикладна екологія» та здобув кваліфікацію інженер-еколог.
Доктор економічних наук з 29 вересня 2016 р. Тема докторської дисертації: «Неоінституціоналізм в розвитку економічних відносин у системі природокористування». Має наукове звання професора кафедри пудлічного управління та менеджменту природохоронної діяльності з 2020 р.
Відповідальний виконавець ряду держбюджетних наукових робіт:«Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України» (2021 – 2023); «Організаційно-економічні механізми формування ринку аквакультури (на прикладі Українського Причорномор’я)» (2022 – 2024); «Розробка економіко-екологічного механізму підвищення ефективності природокористування та природоохоронної діяльності» (2008 р.). Яскравий представник одеської наукової школи економіки природокористування.
Вніс значний вклад в розвиток наукових засад сталого регіонального розвитку, економіки водних екосистем, екосистемних послуг, міжнародної економіко-екологічної безпеки Дунайського та Чорноморського регіону. Рубель О.Є. – керівник та провідний виконавець більш ніж 20 міжнародних наукових та науково-технічних проектів. Як старший Співробітник з Секторальної політики ЄС Міністерства екології та природних ресурсів України (Програма залучення експертів Проекту Association4UA-GFA, Germany, 2016-2019) здійснив вагомий вклад в розвиток національної інституціональної бази природокористування, Законів України та нормативних актів. Рубель О.Є. – відповідальний виконавець проекту «Danube S3 Cluster» – «Транснаціональне кластерне співробітництво в аграрно-продовольчому секторі, на основі методу розумної спеціалізації у Дунайському регіоні», заступних керівника Проекту “Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в Нижньодунайському регіоні України, Румунії, Республіці Молдова, 2007-2013” MIS ETC CODE 995 (2013-2018); координатор Проекту «Розвиток транскордонної інноваційної платформи / кластеру для використання Очерету звичайного (Phragmitas Australis) біомаси в якості джерела сталої енергетики (REED BASE)» № 76845 (2016-2019); відповідальний виконавець проекту Danube-INCO.NET: Просування досліджень та інновацій в Дунайському регіоні 2014-2016 – Сьома Рамкова Програма ЄС – 7FP (2013 -2017).
Інша професійна діяльність:
Вчений секретар Чорноморського відділення Української Екологічної Академії наук;
Член Балканської Енвайроменальної Асоціації;
Голова Чорноморської Мережі громадських організації з 2016 р.;
Головою Інноваційного кластеру REED-BASE;
Член наукової Ради Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України;
Член наукової ради Українського наукового центру екології моря. Оглядач Міжнародної комісії з захисту ріки Дунай з 2007 р.
Керівник Національного контактного пункту Програми «Горизонт 2020» «Середні та малі підприємства»;
Член Моніторингової ради Програми Транскордонного співробітництва NEXT 2022-2027 по квоті Національної ради України з розвитку науки і техніки.
Наукові праці:
Має 230 публікацій, з них 207 наукових та 13 навчально-методичного характеру, у тому числі 30 – наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.
Нагороди та відзнаки:
Лауреат премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок (Постанова ВР України від 23 грудня 2010 р. № 2876-VI).
Рубель О.Є. був нагороджений відзнакою НАН України «Талант, Натхнення, Праця» (Постанова Президії НАН України від 06 жовтня 2010 р.). Нагороджений відзнакою НАН України «За наукові досягнення» (постанова Президії НАН України від 21 травня 2020 р.).
Лауреат премії Національної Академії Правових наук України ім. Ярослава Мудрого, якою Рубель О.Є. нагороджений за видатні досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем правознавства (Рішення Комітету з присудження премії імені Ярослава Мудрого від 17 листопада 2020 р., диплом № 502).
Продовжує наукову, та науково-організаційну діяльність в межах завдань та повноважень Південного наукового центру НАН та МОН України.
Профілі в наукометричних базах:
https://www.nas.gov.ua/UA/PersonalSite/Pages/default.aspx?PersonID=0000011559
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=8558344700
https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=QNaOHVMAAAAJ
http://www.researcherid.com/rid/AAG-9021-2019
http://orcid.org/0000-0001-6249-6652
E-mail.: rubeloleg@gmail.com
Історична довідка:
Відділ інтеграції науки, освіти та бізнесу (далі – Відділ) було створено 01.01.2022 року на базі Південного наукового центру НАН України і МОН України, відділ здійснює свою діяльність як один із структурних підрозділів ДУ «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України».
Метою діяльності Відділу є продукування, отримання, імплементація нових наукових знань та практичних результатів, в сфері інтеграції дослідницького, освітнього, бізнесового, адміністративного та природоохоронного секторів соціально-економічного розвитку.
Основними завданням Відділу є здійснення фундаментальних досліджень та розробка науково-прикладних засад і пропозицій щодо інтеграції науки, освіти і бізнесу, оцінка наукового потенціалу Півдня України; обґрунтування інноваційних пропозицій для господарського комплексу Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, спрямованих на забезпечення сталого соціально-економічного розвитку і посилення конкурентоспроможності на основі науково-освітньої складової; розвиток «відкритих інновацій», з огляду міжсекторальних інноваційних взаємодій в інноваційній екосистемі, враховуючи її дослідницьку, освітню, бізнесову, адміністративну та природоохоронну складову; розробка механізмів трансферу інновацій та технологій, відбудови інноваційного потенціалу; також відділ забезпечує організаційно – науковий супровід діяльності Південного наукового центру НАН та МОН України як міжвідомчої координаційної ради.
Для вирішення зазначених завдань Відділ:
- здійснює інноваційний моніторинг регіону;
- проводить оцінку інноваційного потенціалу шляхом розвитку відповідних баз даних;
- формує наукові інформаційні послуги для зацікавлених секторів інноваційної діяльності за принципом пента-хелікс (дослідницький, освітній, бізнесовий, адміністративний та природоохоронний);
- розробляє механізми внутрішнього та міжнародного трансферу інновацій для провідних секторів досліджень та економіки регіону (агросектор, транспорт, промисловість, туризм тощо);
- здійснює наукові розробки щодо розвитку інноваційної кластерної діяльності та інноваційних екосистем;
- здійснює моніторинг попиту бізнес-сектору на консультаційні послуги та забезпечує на платній основі консультативні, дорадчі та аналітичні послуги для бізнес-сектора;
- забезпечує реалізацію міжнародних науково-дослідницьких проєктів, проєктів приватно-державного партнерства;
- проводить наукові та інформаційні просвітницькі заходи, спрямовані на активізацію регіонального наукового потенціалу, консолідацію зусиль фахівців різних наукових напрямків та просування досягнень регіональної науки на національному та міжнародному рівні.
У 2022 році науковцями Відділу опубліковано 37 наукових праць, серед яких – 1 науковий збірник, 29 статей та 7 тез доповідей на конференціях. А також здійснювались публікації у ЗМІ, науково-популярних журналах.
Результати наукових напрацювань були представлені широкому загалу співробітниками Відділу на 15 конференціях, форумах, круглих столах різного рівня.
Вчений секретар відділу – с.н.с., к.е.н. Небога Тетяна Василівна.
Науковці відділу

Старший науковий співробітник, кандидат економічних наук, учений секретар відділу.
Освіта:
Кваліфікація Економіст. Одеський державний економічний університет (1991 – 1995 рр.), Фінансово-економічний факультет, спеціальність «Фінанси і кредит».
Аспірант. Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова (2008 – 2012 рр.), спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами.
Здобувач. Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (2018 – 2020 рр.), спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством.
Кандидат економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством (диплом виданий 29 червня 2021 р.), Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
Тема дисертаційної роботи, рік захисту:
Теоретико-методичне забезпечення інноваційного розвитку інфокомунікаційної сфери національної економіки, спецрада Д 41.177.02 Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України, захист 12 березня 2021 року.
Участь у науково дослідних проєктах, в т. ч. міжнародних:
Теоретичні та практичні аспекти інноваційного розвитку телекомунікаційних компаній в умовах глобальної економічної трансформації (номер державної реєстрації 0111U005687).
Проблеми та перспективи інноваційного розвитку сфери інфокомунікацій: теоретико-методологічний аспект (номер державної реєстрації 0114U004801 Шифр: «Інфоком-ЕТ», 2014 р.)
Ініціативна НДР «Теоретичні засади та практичні аспекти інноваційного розвитку сучасних компаній у сфері інформаційних та комунікаційних технологій» (Шифр «ІКТ-інновація», 1.09.2019 – 31.05.2020).
Трансформація теоретичних засад розвитку ринку інноваційних технологій в Україні (номер державної реєстрації 0119U002418).
Інклюзивність економіки вражень у природокористуванні (номер державної реєстрації 0119U000229, 2019-2021).
Імперативи соціально відповідального бізнесу на засадах екологізації економіки (номер державної реєстрації 0122U000748, 04.01.2022- 31.12.2022), технічний секретар.
Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України (номер державної реєстрації №0120U103993, 01.01.2021–31.12.2023), відповідальний виконавець.
Курси, що викладаються:
Економічна теорія, Основи економічної науки, Історія економіки та економічної думки, Основи бізнесу, Гроші та кредит, Фінанси, гроші та кредит, Міжнародні економічні відносини, Державне та регіональне управління, Івентивний менеджмент, Етика бізнесу.
Наукові інтереси:
Інноваційний розвиток, економіка знань. інфокомунікаційна сфера, діджиталізація бізнес-процесів, міжнародна економіка, державне та регіональне управління, інтеграція науки, освіти та бізнесу.
Інша професійна діяльність:
Академічний радник Чорноморського (Одеського) регіонального відділення Української екологічної Академії наук (атестат б/н від 31.08.2022).
Участь у діяльності Громадської організації «Інститут соціально-економічної трансформації», номер державної реєстрації ГО № 1 070 102 0000 057939 (довідка № 01122021-1 від 01.12.2021 р.).
Наукові праці:
Загальна кількість публікацій складає близько 70 робіт, з них: 2 – монографій/розділів монографій, 2 статті, які індексуються у Scopus та Web of Science, 16 статей у фахових наукових виданнях, 1 стаття у виданнях Європейського Союзу, 46 друкованих праць наукових конференцій, 3 навчальних посібника.
Профілі в наукометричних базах:
Scopus author ID: https://www.scopus.com/results/authorNamesList.uri?st1=Neboha&st2=Tetiana&origin=searchauthorlookup
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/HPC-6339-2023
Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=BWYMRToAAAAJ
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-5025-7299
Підвищення кваліфікації, стажування:
Підвищення кваліфікації:
Науково-методичний семінар «Віртуальне підприємство. сучасні вимоги до працевлаштування молоді» у рамках проєкту «CBC-Practice Firms – Інноваційна методика професійної підготовки та освітнього співробітництва на двосторонньому рівні Румунія – Україна» (код EMS ENI – 2SOFT/1.1/2; 25-26 лютого 2021 р.).
Міжнародне підвищення кваліфікації (Вебінар) наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів освіти на тему: «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ Microsoft Teams та Office 365» (23.08.2021р. – 30.08.2021 р., м. Люблін, Республіка Польща).
Курс вебінарів з підвищення кваліфікації, організований УкрІНТЕІ, на тему «Трансформація науки в бізнес: можливості для комерціалізації». UINTEI – 220274. (04.10.2022 – 15.11.2022).
Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників закладів освіти на тему: «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні», IBR LPNT (m. Lublin) ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян»; 20 – 27 березня 2023 р.
Міжнародне стажування:
.Academic Society of Michal Baludansky, Pan European University in Bratislava, Slovakia-Austria, тема: ” MODERN TEACHING METHODS AND INNOVATIVE TECHNOLOGIES IN HIGHER EDUCATION CERTIFICATE № 060/1-2018. Training program 108 hours or 3.6 credits ESTS. Термін: 19-23 February 2018.
BA School of Business and Finance (K.Valdemāra 161, LV Riga, LV) Long internship programme: «European innovative approaches to research in economics and human resources management». Training program 6 ECTS / 180 hours. Термін: October 1, 2021 – January 5, 2022.
e-mail: t.neboha@nas.gov.ua
t.neboha@gmail.com

Старший науковий співробітник, кандидат економічних наук, доцент.
Освіта:
Кваліфікація Економіст. Спеціальність 08.00.01 -Планування народного господарства (1972 -1976 рр.), Одеський інститут народного господарства
Аспірант (1976-1979 рр.). Кафедра народногосподарського планування. Одеський інститут народного господарства
Кандидат економічних наук (1991 рік), Одеський інститут народного господарства Міністерства освіти і науки України
Доцент (1996 рік), кафедра регіональної економіки і підприємництва, Одеський державний економічний університет Міністерства освіти України
Тема дисертаційної роботи, рік захисту:
Організація та регулювання інвестиційного процесу у промисловості (1991 рік)
Участь у науково дослідних проєктах, в т. ч. міжнародних:
Вивчення інноваційної привабливості й затребуваності наукових досліджень в Південному регіоні України номер державної реєстрації № 0117U001746
Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України (номер державної реєстрації №0120U103993, 01.01.2021–31.12.2023)
Курси, що викладалися:
Державне регулювання економіки
Економіка регіонів
Економіка і організація інноваційної діяльності
Інвестування
Управління бізнесом
Антикризове управління
Наукові інтереси:
Державне регулювання економіки, інноваційний розвиток економіки, регіональна економіка, сучасні проблеми і перспективи розвитку науки і освіти.
Наукові праці:
Загальна кількість публікацій складає більше 100 робіт, з них: 18 статей у фахових виданнях, 12 підручників, навчальних посібників та курсів лекцій
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-9863-9176
Підвищення кваліфікації, стажування:
Підвищення кваліфікації: тема – Особливості організації та управління морськими контейнерними перевезеннями. Місце стажування – ТОВ «Одісмарингруп», 2018 рік
e-mail: geykoluda@gmail.com

Науковий співробітник, кандидат економічних наук, доцент.
Освіта:
Економіст. Планування промисловості (1986 -1991 рр.), Одеський інститут народного господарства
Аспірант (1997-2001 рр.), Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова
Кандидат економічних наук (2005 рік), Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України
Доцент (2014 рік), кафедра економічної теорії . Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту.
Тема дисертаційної роботи, рік захисту:
Еволюція теорії ціни від класичної до сучасної (2005 рік).
Участь у науково дослідних проєктах, в т. ч. міжнародних:
Методологія аналізу сучасних перехідних форм (ДР № 0110U006630, 02.07 – 05.07 р.)
Актуальні теоретичні проблеми трансформаційної економіки (ДР № 0110U00631, 09.07 – 05.08 рр.)
Роль інноваційної складової у ряді факторів економічного зростання: світовий досвід та проблема конкурентоспроможності економіки України (ДР № 0110U00632, 09.08 – 05.09 рр.)
Проблеми та перспективи інноваційного розвитку сфери інфокомунікацій: теоретико-методологічний аспект (ДНДР № 0114U004801 Шифр: «Інфоком-ЕТ», 2014 р.)
Теоретичні та практичні аспекти інноваційного розвитку телекомунікаційних компаній в умовах глобальної економічної трансформації (ДР №0111U005687).
Ініціативна НДР «Теоретичні засади та практичні аспекти інноваційного розвитку сучасних компаній у сфері інформаційних та комунікаційних технологій» (Шифр «ІКТ-інновація», 1.09.2019 – 31.05.2020).
Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України (ДР №0120U103993, 01.01.2021–31.12.2023)
Курси, що викладаються: Основи економічної науки, Економічна теорія, Етика бізнесу, Фінанси, гроші та кредит, Глобальна економіка, Економіка та бізнес, Основи бізнесу, Мікроекономіка, Макроекономіка, Міжнародні кредитно-розрахункові та валютні операції, Фінанси, Гроші та кредит, Ціноутворення, Інвестиційно-інноваційний розвиток економіки.
Наукові інтереси:
Перехідні форми відносин від товарних до таких, що не опосередковуються ринком; економіка знань; інформаційна економіка; інноваційна екосистема.
Підготовка та атестація науково-педагогічних кадрів:
Офіційний опонент дисертації «Формування вартості та ціни інтелектуально-інформаційного товару» Ясева Маргарита Олександрівна, на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки. Захист відбувся 11 березня 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.01 при Державному вищому навчальному закладі «Національний гірничий університет».
Офіційний опонент дисертації «Теоретичні засади дослідження процесу розвитку вартості і ціни» Скидан Ольга Анатоліївна, на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки. Захист відбувся 25 червня 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 в ОНЕУ.
Офіційний опонент дисертації «Зміст і форми наукової праці в сучасній ринковій економіці» Патлатой Олександр Євгенович, на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки. Захист відбувся 28 грудня 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 в ОНЕУ.
Інша професійна діяльність:
Українська екологічна академія наук, Чорноморське регіональне відділення. Академічний радник , 2022 р.
Наукові праці:
Загальна кількість публікацій складає 74 роботи, з них: 24 статті у фахових виданнях, 4 навчальних посібника
Профілі в наукометричних базах:
Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=PZhSx2sAAAAJ
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-7055-7168
Підвищення кваліфікації, стажування:
Підвищення кваліфікації: тема – «Підвищення теоретико-методологічних, науково-методичних знань за спеціальністю 073 «Менеджмент», формування особистих якостей для виконання професійних завдань на новому, більш високому якісному рівні в межах наукової спеціальності; засвоєння інноваційних технологій, методів та засобів навчання». 2019 р.
Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників закладів освіти на тему: «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні», IBR LPNT (m. Lublin) ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», Республіка Польща. 2023 р.
e-mail: marina.01.09.2022@gmail.com
kuznetsova_maryna@nas.gov.ua

Науковий співробітник, кандидат географічних наук.
Освіта:
Молодший спеціаліст зі спеціальності «Гідрометеорологія. Метеорологічні та гідрологічні спостереження», спеціалізація «Гідрологічні та гідрохімічні спостереження» (2008-2011), Херсонський гідрометеорологічний технікум Одеського державного екологічного університету.
Бакалавр зі спеціальності «Гідрометеорологія» (2011-2013), Одеський державний екологічний університет.
Магістр (з відзнакою) зі спеціальності «Гідрометеорологія/гідрологія» (2013-2015), Одеський державний екологічний університет.
Аспірант заочної форми навчання спеціальності 11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія (2015-2019 рр.), Одеський державний екологічний університет.
Кандидат географічних наук за спеціальністю 11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія (диплом виданий 15 квітня 2021 р.), Одеський державний екологічний університет МОН України.
Тема дисертаційної роботи, рік захисту:
“Довгострокове прогнозування характеристик весняного водопілля в басейні р. Південний Буг”. Спецрада Одеського державного екологічного університету, спеціальність 11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, захист 04.12.2020 р.
Участь у науково дослідних проектах, в т. ч. міжнародних:
Розрахункові характеристики гідрологічного режиму річок України (2013-2017 рр., № ДР 0113U005797), виконавець.
Регіональні наукові дослідження в області гідрологічних розрахунків і прогнозів водного режиму річок і водойм України (2018-2022 рр., № ДР 0118U001221), виконавець.
Гідрологічний і гідрохімічний режими річок України в сучасних умовах водокористування і зміни клімату(2023-2027 рр., № ДР 0123U101578), виконавець.
Просторове довгострокове прогнозування максимального стоку весняного водопілля в басейні Середнього Дніпра за умов сучасних кліматичних змін (2014-2015 рр., № ДР 0114U005144), виконавець.
Науково-методична база для встановлення розрахункових характеристик весняного водопілля в басейні Дніпра в умовах мінливості клімату (2017-2019 рр., № ДР 0117U002424), виконавець.
Комплексний метод ймовірносно-прогностичного моделювання екстремальних гідрологічних явищ на річках Півдня України для забезпечення сталого водокористування в умовах кліматичних змін, (2021-2022, № ДР 0121U010964), виконавець.
Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України (2021-2023, № ДР 0120U103993), виконавець.
Курси, що викладаються:
Гідрологічні та морські прогнози;
Економіка гідрометеорологічного забезпечення господарства України;
Чергування у навчальному бюро гідрологічних прогнозів;
Навчальна практика по спеціальності з дисципліни «Гідрологічні прогнози».
Довгострокові гідрологічні прогнози;
Сучасні математичні моделі в гідрологічних розрахунках та прогнозах;
Асистентська практика зі спеціальності 103 Науки про Землю.
Наукові інтереси:
Раціональне природокористування: технології моделювання та прогнозування стану навколишнього природного середовища (прогнозування максимального та мінімального стоку річок України в умовах сучасних кліматичних змін, водний баланс).
Керівництво кваліфікаційними роботами:
Бакалаврів та магістрів за спеціальністю 103 Науки про Землю.
Інша професійна діяльність:
Член Українського метеорологічного та гідрологічного товариства, з 2017 р.
Член Українського географічного товариства, з 2019 р.
Старший викладач кафедри гідрології суші Навчально-наукового Гідрометеорологічного інституту Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), з 2021 р.
Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), з 2021 р.
Член Вченої ради ОДЕКУ, з 2021 р.
Член Науково-технічної ради ОДЕКУ, з 2021 р.
Член обласної науково-експертної ради при Одеській обласній державній адміністрації, з 2021 р.
Перший заступник голови Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, з 2021 р.
В.о. голови Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, з 2022 р.
Член робочої групи з розроблення проєкту Концепції розвитку вищої освіти Одеської області на 2022-2032 роки, з 2023 р.
Наукові праці:
Загальна кількість публікацій складає близько 65 робіт, з них: 1 монографія у співавторстві, 2 розділи монографій, 1 стаття категорії «А» (Web of Science), 7 статей у наукових виданнях, включених до категорії «Б» переліку наукових фахових видань України, 12 авторських свідоцтва, 3 акти впровадження.
Співавтор програмного комплексу «Південний Буг» для довгострокового прогнозування характеристик максимального стоку весняного водопілля в басейні річки Південний Буг.
Профілі в наукометричних базах:
Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=PCh9xKwAAAAJ&hl=uk
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-0912-6411
Web of Science: https://www.webofscience.com/wos/author/record/3021829
Scopus author ID: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57680108700
Підвищення кваліфікації, стажування:
Індивідуальні наукові гранти:
Грант від WMO на участь у International Conference on Water Resources Assessment and Seasonal Prediction (Німеччина, м. Кобленц,) 2015 р.;
Грант від Department of Geography at Akaki Tsereteli State University на участь у International conference Geography in Global Context: Achievements and Challenges (Грузія, м. Кутаїсі), 2017 р.;
Грант від International Baltic Earth Secretariat на участь у Baltic Earth Workshop on Hydrology of the Baltic Sea Basin: Observation, Modelling, Forecasting (РФ, м. Санкт-Петербург, 2019 р.);
Рostdoc в Institute of Freshwater Ecology and Inland Fisheries (IGB), (Німеччина, м.Берлін, квітень-жовтень 2022 р.);
Колективний науковий грант за проектом «Capacity Building in Earth observation for national water quality assessment (CORNELIA)» за програмою TWINNING, The UK-Ukraine R&I twinning grants scheme на участь у Summer School in Scotland (UK, University of Stirling, березень-серпень 2023 р.).
Стипендії:
Наказом Міністерства освіти і науки України № 6 від 04.11.2022 року присуджено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених на 2022/2024 навчальний рік.
e-mail: angel.dokus@gmail.com

Молодший науковий співробітник.
Освіта:
Одеській гілрометеорологічний інститут, 1992 р. (Диплом ФВ №729830);
Український заочний економічний інститут, 2002 р. (Диплом БО №15059).
Участь у науково-дослідних темах та проектах:
«Вивчення наукового потенціалу та ролі регіональної науки в Південному регіоні України» (відомча тематика, прикладні дослідження. Державний реєстраційний номер 0108U011225, термін виконання 01.01.2009 –31.12.201 рр.)
«Вивчення процесів трансформації наукових досліджень в інноваційні розробки в Південному регіоні України» (відомча тематика, прикладні дослідження. Державний реєстраційний номер 0111U005896, термін виконання 01.01.2012–31.12.2014 рр.)
«Вивчення стану наукових досліджень в Південному регіоні України, їх інноваційної складової та відповідності пріоритетним напрямам науки і техніки» (відомча тематика, прикладні дослідження. Державний реєстраційний номер 0116U005556, термін виконання 01.01.2015–31.12.2017 рр.)
«Вивчення інноваційної привабливості й затребуваності наукових досліджень в Південному регіоні України» (відомча тематика, прикладні дослідження. Державний реєстраційний номер 0117U001746, строки виконання 01.01.2018–31.12.2020 рр.)
«Оцінка стану і перспектив розвитку наукових досліджень в Південному регіоні України», (відомча тематика, прикладні дослідження. Державний реєстраційний номер 0120U1103993, термін виконання 01.01.2021–31.12.2023 рр.)
Наукові інтереси:
Інноваційна та інвестиційна діяльність промислових підприємств; регіональна економіка; державне регулювання економіки
Наукові праці:
Опубліковано понад 30 наукових та навчально-методичних праць, які включають 8 статей у наукових фахових виданнях; 9 тез доповідей наукових конференцій; 16 щорічних збірників і довідників.
Профілі в наукометричних базах:
Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=htBpEaAAAAAJ
ORCID ID: http://orcid.org/0000-0002-2579-3145
Підвищення кваліфікації, стажування:
Прослухано курс вебінарів з підвищення кваліфікації, організований УкрІНТЕІ, на тему «Трансформація науки в бізнес: можливості для комерціалізації». UINTEI – 220274. 04.10. – 15.11.2022
Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників закладів освіти на тему: «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського союзу та Україні», IBR LPNT (m. Lublin) ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян», 2023.
e-mail: labunska@nas.gov.ua
olga.joy141970@gmail.com

Технік 2 категорія
У 1974 році закінчила курси машиністок у Будинку вчених, м. Одеса.
З 1989 року працює у системі Національної академії наук України: друкарка відділу канцелярії Державної установи «Відділення гідроакустики Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України».
З січня 2023 року працює у відділі інтеграції науки, освіти та бізнесу Державної установи «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України» на посаді техніка 2 категорії.
За плідну та сумлінну працю нагороджена Подякою від Державної установи «Відділення гідроакустики Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України».