
очолює академік НАН України, д.е.н., професор
Буркинський Борис Володимирович
Рік заснування – 1970 р.
Рік реорганізації – 2014 р.

Відділ створено на базі відділу соціально-економічного розвитку приморських регіонів (1970 р.). Основу наукових досліджень відділу складають теоретичні та прикладні аспекти підвищення соціально-економічної результативності інвестиційно-інноваційної діяльності в регіонах Українського Причорномор’я, та розробка механізмів підвищення ефективності міжрегіональних та транскордонних взаємозв’язків.

Наукові напрямки:
- теоретичні та прикладні аспекти вдосконалення управління соціально-економічним розвитком Українського Причорномор’я;
- обґрунтування механізмів забезпечення привабливого інвестиційно-інноваційного клімату регіону;
- визначення переваг і проблем щодо участі Чорноморського сегменту в міжнародного ринку розподілу праці;
- розробка стратегії та механізмів комплементарного включення Чорноморського регіону в інтеграційні процеси;
- інституційні механізми ефективного інвестиційного та інноваційного забезпечення соціально-економічного розвитку в Українському Причорномор’ї.
Історична довідка:
Відділ був створений у 1970 році як сектор досліджень соціологічних проблем. У той період в СРСР загострився інтерес до соціології та соціологічних досліджень. У 1974 році в процесі структуризації наукових напрямів і кадрового потенціалу Інституту на базі сектора був створений відділ соціологічних проблем управління. Очолила сектор, а потім відділ кандидат філософських наук Попова Ірина Марківна – одна із засновників школи сучасної української соціології, яка стала згодом першим в Україні доктором філософських наук за спеціальністю «соціологія». Тематика досліджень відділу концентрувалась на вивченні проблем плинності та мобільності кадрів, міжособистісних відносин, стійкості та адаптації трудових колективів, формування виробничого потенціалу промислових підприємств, соціального управління, розвитку заводського сектору науки.
Отримані наукові та науково-прикладні результати відділу співробітники впроваджують в освітній процес, зокрема, в Одеському національному економічному університеті, Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Одеському національному політехнічному університеті, Одеській академії харчових технологій, Християнському гуманітарно-економічному відкритому університет, Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України. Співробітниками постійно впроваджуються результати наукових досліджень в учбові підручники з різних напрямків його наукової діяльності[1].
На базі відділу діє філія кафедри міжнародних економічних відносин Одеського національного економічного університету, в рамках якої студенти під керівництвом співробітників відділу здійснюють наукові дослідження, готують наукові публікації та магістерські проекти, залучаються до виконання наукових досліджень на замовлення підприємств. Після успішного проходження стажування в рамках філії кафедри найкращі студенти приймаються на роботу у відділ та вступають до аспірантури Інституту. В цілому ж, науково-дослідна робота студентів у відділі сприяє активізації їх творчого мислення, використання наукових методів у вирішенні конкретних економічних ситуацій, що підвищує якість підготовки спеціалістів для економіки регіону.
Відділ не залишається осторонь процесу розробки і прийняття важливих законодавчих документів. Зокрема надано пропозиції до таких законопроектів як «Про засади державної регіональної політики», «Про науку і науково-технічну діяльність», спільно із Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Одеською державною обласною адміністрацією розробляється Державна стратегія розвитку Українського Придунав’я. Систематично до регіональних та центральних органів влади спрямовуються аналітичні та доповідні записки із пропозиціями вдосконалення державної та регіональної політики економічного розвитку.
Відділ співпрацює із такими міжнародними організаціями, як Арабська спілка чавуну та сталі, Болгаро-Українська господарська палата, міжнародний проект Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність». Співробітники відділу мають публікації як в країнах близького (Росія, Молдова, Румунія, Польща, Болгарія), так і далекого зарубіжжя (Японія, Сирія).
В цілому за останні роки існування відділу соціально-економічного розвитку приморських регіонів (з 1.07.2014 перейменовано у відділ міжрегіонального економічного розвитку Українського Причорномор’я) видано близько 20 монографій, 10 підручників, 3 брошури. Наукові та науково-практичні здобутки знайшли своє відображення в більш ніж 230 наукових статтях.
Захищено 8 дисертацій, з яких 3 на здобуття доктора економічних наук. На сьогоднішній день проходять навчання вісім аспірантів. У складі відділу 5 докторів економічних наук (академік Буркинський Б.В., Горячук В.Ф., Лайко О.І.), 1 доктор географічних наук (Дергачов В.О.) та 1 кандидат економічних наук (Циналєвська І.А.).
Вчений секретар відділу – Циналєвська Ірина Антонівна
[1] Економіка зарубіжних країн: Навчальний посібник; 3-тє вид. перероб. та доп. / За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В., Осипова В.М. – К.:ЦУЛ, 2007. – 544 с.;
– Міжнародна економіка: Навчальний посібник. Видання 2-ге перероб. та доп. / За ред. Ю.Г. Козака, Н.С. Логвінової, В.М. Осипова. – К: ЦУЛ, 2008. – 1118 с.
– Єрмакова О.А., Козак Ю.Г. Зовнішньоекономічна діяльність регіону. – О: Фенікс, 2013. – 334 с.
Науковці відділу

Професор, кандидат економічних наук, доктор економічних наук.
Освіта:
1975 р. – Одеський електротехнічний інститут зв’язку ім. О.С. Попова, спеціальність багатоканальний електрозв’язок
1984 р. – кандидат економічних наук. Рішення Ради при Одеському відділенні Інституту економіки АН УРСР (протокол №12/84Д) Диплом кандидата економічних наук ЭК № 018844 від 24 квітня 1985 р.
2005р. – атестат доцента кафедри міжнародних економічних відносин 02ДЦ №011037 від 15 грудня 2005р., протокол №5/45-Д
2007 р. – доктор економічних наук, спеціальність економіка промисловості (Диплом ДД №005753 від 12 квітня 2007 року), (протокол №31-06/4)
2011р. –професор зі спеціальності 08.00.05 Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка. Атестат професора 12ПР №006523 рішенням Атестаційної колегії від 20.01.2011р.
Теми дисертаційних робіт, рік захисту:
«Трансформація організаційно-економічних механізмів забезпечення конкурентоспроможності продукції металургійної галузі» 2007р. на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук.
«Удосконалення територіально-виробничих зв’язків регіонального машинобудівного комплексу» 1984р. на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.
Участь у науково-дослідних темах та проєктах, в т.ч. міжнародних:
«Формування конкурентоспроможної економіки регіону Українського Причорномор’я із урахуванням екзогенних та ендогенних факторів інноваційного розвитку» (№ державної реєстрації 0109U005904, 2009-2011 рр.).
«Капіталізація економіки регіонів Українського Причорномор’я» (№державної реєстрації 0112U000333, 2012-2014 рр.).
«Вплив інвестиційно-інноваційної складової на забезпечення соціально-економічного розвитку Українського Причорномор’я» (№державної реєстрації 0114U004455, 2014-2016 рр.
«Формування сприятливого інституціонального середовища соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Українського Причорномор’я)» (№ державної реєстрації 0116U008689, 2017-2019 рр.).
«Забезпечення розвитку регіонального економічного розвитку та співробітництва в контексті реформування місцевого самоврядування» (№державної реєстрації 0119U002419, 2019-2021 рр.).
«Організаційно-економічний механізм підвищення продуктивності підприємницької діяльностів умовах трансформаційних змін економіки України» (№ державної реєстрації №0119U002419, 2020-2021 рр.).
«Забезпечення згуртованості та стабільності розвитку регіональних економічних систем в Україні» (№державної реєстрації №0122U002378, 2022-2024 рр.).
Постійно веде науково-консультаційну роботу з територіальними громадами щодо розробки практичних рішень для забезпечення їхнього сталого розвитку, ініціює та здійснює виконання господарських тем.
Наукові інтереси:
Регіональна економіка та розміщення виробничих сил; капіталізація економіки та конкурентоспроможність регіонів; реформування адміністративно-територіального устрою країни; розробка кластерної ідеології, націленої на підвищення капіталізації субрегіонів, регіонів та національної економіки в цілому, поліпшення інвестиційного та підприємницького клімату і формування привабливого іміджу регіонів Українського Причорномор’я; взаємодія адміністративного ресурсу, бізнесу і науки в процесі реалізації реформи децентралізації управління; підвищення соціального капіталу економік регіонів Українського Причорномор’я.
Теоретичні, методичні та прикладні засади стратегування сталого розвитку територіальних громад.
Дослідження питань, пов’язаних з розробкою регуляторних та мотиваційних механізмів розвитку внутрішнього ринку; розробкою регіональної політики ефективного використання конкурентних переваг за рахунок факторів інноваційного розвитку, спрямованої на підвищення рівня соціальних стандартів і якості життя населення.
Підготовка та атестація науково-педагогічних кадрів:
Під його керівництвом захищено 15 кандидатських, 1 докторська дисертації та 1 дисертація доктора філософії за спеціальністю 051 Економіка:
Кукош М.С. на тему «Теоретико-методичні підходи до оцінки інвестиційного потенціалу регіону в умовах децентралізації».
Паларієв О.А. на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) з економіки «Організаційно-економічні особливості формування транскордонних міжгалузевих кластерів (на прикладі агро-еколого-рекреаційного кластеру «Фрумушика-Нова») в Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті.
Інша професійна діяльність:
2009-2021 рр. викладав економічні дисципліни в Одеському державному економічному університеті.
Наукові праці:
Опубліковано близько 250 наукових праць, які включають 11 монографій, в тому числі 34 підручників 1 статтю у Scopus i Web of Science.
Google scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=00lh7yoAAAAJ&hl=uk&oi=ao
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0003-1657-9849
Підвищення кваліфікації, стажування:
Брав участь у виконанні проєктів DanubeChance2.0 та Finance4SocialChange в Інституті за програмою Danube Interreg.
Нагороди та відзнаки:
Грамоти, відзнаки та інші нагороди Президії НАН України, Інституту, Південного наукового центру, Одеської ОДА та інших органів влади.
e-mail: osipovugkonver@gmail.com
тел.: +38-050-316-38-79

Старший науковий співробітник, кандидат технічних наук, доктор економічних наук.
Освіта:
1972 р. – Одеський політехнічний інститут, спеціальність «Технологія спеціальних матеріалів електронної техніки».
1986 р. – кандидат технічних наук, спеціальність 05.13.10 – управління в соціальних та економічних системах (диплом ТН №097177 від 11 березня 1987 р.).
2010 р. – старший науковий співробітник, спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка (Атестат АС №000125 від 10.11.2011 р.).
2013 р. – доктор економічних наук, спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка (Диплом ДД №002052 від 31 березня 2013 року).
Теми дисертаційних робіт, рік захисту:
“Теоретико-методологічні засади капіталізації економіки та її вплив на конкурентоспроможність регіонів”, 2013р. (на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук).
“Дослідження та розробка питань автоматизації нормування якості навколишнього середовища (на прикладі пестицидів)”, 1986р. (на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук).
Участь у науково-дослідних темах та проєктах, у т.ч. міжнародних:
«Модернізація адміністративно-територіального устрою на рівні макрорегіону (на прикладі Миколаївської, Одеської, Херсонської областей)» (№державної реєстрації 0110U003820, 2010 р.).
«Формування конкуренто-спроможної економіки регіону Українського Причорномор’я із урахуванням екзогенних та ендогенних факторів інноваційного розвитку» (№державної реєстрації 0109U005904, 2009-2011 рр.).
«Капіталізація економіки регіонів Українського Причорномор’я» (№державної реєстрації 0112U000333, 2012-2014 рр.).
«Вплив інвестиційно-інноваційної складової на забезпечення соціально-економічного розвитку Українського Причорномор’я» (№державної реєстрації 0114U004455, 2014-2016 рр.
«Формування сприятливого інституціонального середовища соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Українського Причорномор’я)» (№державної реєстрації 0116U008689, 2017-2019 рр.)
«Забезпечення розвитку регіонального економічного розвитку та співробітництва в контексті реформування місцевого самоврядування» (№державної реєстрації 0119U002419, 2019-2021 рр.)
«Організаційно-економічний механізм підвищення продуктивності підприємницької діяльності в умовах трансформаційних змін економіки України» (№державної реєстрації 0119U002419, 2020-2021 рр.)
«Забезпечення згуртованості та стабільності розвитку регіональних економічних систем в Україні» (№державної реєстрації № 0122U002378, 2022-2024 рр.)
Курси, що викладаються:
Курс для аспірантів «Капіталізація економіки», спеціальність 051 «Економіка».
Курс для аспірантів «Менеджмент капіталізації підприємств», спеціальність 073 «Менеджмент».
Наукові інтереси:
Регіональна економіка та розміщення виробничих сил; капіталізація економіки та конкурентоспроможність регіонів; математичне моделювання соціально-економічних систем; реформування адміністративно-територіального устрою країни; економіка природокористування та охорони навколишнього середовища.
Підготовка та атестація науково-педагогічних кадрів:
Підготовлено 2 кандидата наук з державного управління та 1 доктора філософії за спеціальністю 051 Економіка:
Дуков. Д.Ф. Напрями удосконалення комплексного механізму державного управління інвестиціями в регіональний розвиток. Кандидат наук з державного управління, Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління. Захищено у 2018 році.
Гололобов С.М. Розвиток механізмів взаємодії громадських організацій у сфері культури з органами публічної влади України. Кандидат наук з державного управління, Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління. Захищено у 2020 році.
Назаренко Ю.А. Капіталізація підприємств України в контексті валової доданої вартості та прихованих активів. Доктор філософії за спеціальністю 051 – Економіка. Захищено у 2021 році.
Інша професійна діяльність:
1996–2009 рр. Одеська облдержадміністрація, начальник аналітичного відділу, начальник обласного бюро реконструкції та розвитку;
Одеська міська рада, заступник голови, начальник управління інвестицій;
Одеська обласна рада, заступник начальника управління соціально-економічного розвитку та бюджетної політики.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д.41.177.02 (ІРЕЕД НАН України), 2012-2023 рр.
У 2008-2021 рр. викладав економічні дисципліни в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Академік Української академії економічних наук з 2020 року.
Наукові праці:
Опубліковано близько 150 наукових праць, які включають 10 монографій, 1 підручник, 3 статті у Scopus i Web of Science.
Google scholar: https://scholar.google.com/scholar start=10&q=%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%83%D0%BA+%D0%92.%D0%A4.&hl=ru&as_sdt=0,5
ORCID ID: 0000-0001-7083-0863
Scopus Author ID: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57465945900&origin=recordPage
Researcher ID: https://www.webofscience.com/wos/author/record/21862240
Підвищення кваліфікації, стажування:
Одеська національна академія харчових технологій, тема – Методично-організаційне забезпечення навчального процесу та наукової діяльності з питань інтелектуальної власності, з 28 лютого 2020 року по 29 травня 2020 року, 180 навчальних годин.
Брав участь у виконанні проєктів DanubeChance2.0 та Finance4SocialChange в Інституті за програмою Danube Interreg
Нагороди та відзнаки:
Почесна відзнака Одеського міського голови «Подяка»; пам’ятний нагрудний знак «60 років звільнення м. Одеси від фашистських загарбників», грамоти, відзнаки та інші нагороди Президії НАН України, Інституту, Південного наукового центру, Одеської ОДА та інших органів влади.
e-mail: valeriy.goryachuk@gmail.com
тел.: +38067-482-91-79


Старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук.
Освіта:
1985 р – Одеський Державний Університет ім. І.І. Мечнікова
1992 р.- Кандидат фізико-математичних наук, спеціальність 01.01.01 – Математичний аналіз (Диплом ЛВ № 417024 )
Тема дисертаційної роботи, рік захисту:
Факторизація підстановочних матриць-функцій на компактних риманових поверхнях, 8.05.1992 р.
Участь у науково-дослідних темах та проєктах, в т.ч. міжнародних:
Забезпечення регіонального економічного розвитку та співробітництва в умовах реформування місцевого самоврядування (№ державної реєстрації 0119U002419, термін виконання 2019-2021);
Embracing failure to facilitate second-chance entrepreneurship in the Danube region, DanubeChance2.0 (DTP2-012-1.2), що фінансується ЄС в рамках Дунайської транснаціональної програми Інтеррег.
Leveraging Finance 4 positive Social Change, Finance4SocialChange (DTP2-011-1.2), що фінансується ЄС в рамках Дунайської транснаціональної програми Інтеррег.
Забезпечення згуртованості та стабільності розвитку регіональних економічних систем в Україні (№ державної реєстрації , термін виконання 2022-2024).
Курси, що викладаються:
Економіко-математичні методи і моделі, Моделювання систеі – курси лекцій для студентів
Наукові інтереси:
Моделювання та оптимізація економічних систем, принципи та механізми розвитку регіональних економічних систем.
Інша професійна діяльність:
Викладач Одеської державної академії будівництва та архітектури.
Наукові праці:
Опубліковано понад 20 наукових та навчально-методичних праць.
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?view_op=list_works&hl=ru&hl=ru&user=BZ2whnQAAAAJ
ORCID: https://orcid.org/0000-0001-5003-7774
Підвищення кваліфікації, стажування:
Краковський Економічний університет , 2021 р. (Сертифікат № 2688/MSAP/2021).
Нагороди та відзнаки:
Грамота Південного наукового центру НАН України і МОН України
e-mail: isanybodyhome63@gmail.com
тел.: +380501359882

Старший науковий співробітник, кандидат економічних наук.
Освіта:
2012 р. – Одеський національний економічний університет, спеціальність «Економічна теорія»;
2019 р. – Кандидат економічних наук, спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки, (Диплом ДК № 050652).
Теми дисертаційних робіт, рік захисту:
Індустріалізація як форма оновлення промислового капіталу», 05.03.2019 р.
Участь у науково-дослідних темах та проєктах, в т.ч. міжнародних:
Забезпечення згуртованості та стабільності розвитку регіональних економічних систем в Україні (№ державної реєстрації 0122U002378, термін виконання 2022-2024 рр.).
Курси, що викладаються:
Загальна економічна теорія, Мікроекономіка, Макроекономіка, Національна економіка в Одеському національному економічному університеті.
Наукові інтереси:
Політика згуртованості; транскордонне та міжмуніципальне співробітництво; індустріальний розвиток.
Інша професійна діяльність:
Одеський національний економічний університет, доцент кафедри загальної економічної теорії та економічної політики.
Наукові праці:
Опубліковано понад 35 наукових праць.
Researcher ID: http://www.researcherid.com/rid/B-1489-2015
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-0139-7989
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=5vAs8z8AAAAJ&hl
Підвищення кваліфікації, стажування:
2014-2016 – навчалася у Лондонській школі англійської мови у м. Одеса. 19.04.2016 склала Кембриджський іспит та отримала сертифікат FCE, який підтверджує володіння англійською мовою на рівні C1 за шкалою мовної компетенції Ради Європи (CEFR). (№163UA0150175).
21.09.2020-21.11.2020 – Стажування у Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, 6 кредитів (180 годин), довідка №02-01-2324.
Літня школа UNCTAD YSI Summer School 2022 за напрямком «Глобалізація та стратегії розвитку», що була організована ЮНКТАД та Young Scholars Initiative Інституту нового економічного мислення, 1-5 серпня 2022.
e-mail: katya.shatnenko@gmail.com

Науковий співробітник відділу розвитку регіональних економічних систем
Освіта:
1998 р. – Одеський державний економічний університет, спеціальність «Економіка підприємства» (Диплом СК № 10521849)
Теми дисертаційних робіт, рік захисту:
«Державне регулювання трансферу наукових знань як чинник інноваційного розвитку національної економіки», 10.03.2023 р.
Участь у науково-дослідних темах та проєктах, в т.ч. міжнародних:
«Формування сприятливого інституціонального середовища соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Українського Причорномор’я)» (№ ДР 0116U008689), 2017-2019 рр.
«Забезпечення регіонального економічного розвитку та співробітництва в умовах реформування місцевого самоврядування» (№ ДР 0119U002419), 2019-2021 рр.
«Забезпечення згуртованості та стабільності розвитку регіональних економічних систем в Україні» (№ ДР 0122U002378), 2022-2024 рр.
EU Subsidy Contract DTP2-011-1.2 «Embracing failure to facilitate second-chance entrepreneurship in the Danube region» (Danube Chance 2.0), 2018-2021 рр.
EU Subsidy Contract DTP2-011-1.2 «Finance4SocialChange – Leveraging Finance 4 positive Social Change», 2018-2021 рр.
Наукові інтереси:
Економіка знань, трансфер наукових знань, регіональні інноваційні екосистеми.
Наукові праці:
Опубліковано понад 40 наукових праць, які включають 4 колективні монографії.
ORCID: http://orcid.org/0000-0002-5130-1781
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=Bkz1oYwAAAAJ&hl
Researchgate: https://www.researchgate.net/profile/Olena-Bilous-3

У 2005 році закінчив Одеський верстатобудівний технікум та здобув кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю «Економіка підприємства». У 2010 році закінчив Одеський національний економічний університет та здобув кваліфікацію бакалавра за програмою «Економіка та планування бізнесу». У 2012 році закінчив Одеський національний економічний університет та здобув кваліфікацію магістра за програмою «Організація, планування та управління бізнесом».
Працює в системі Національної Академії наук України із 2018 року. Із 2018 року на посаді інженера 1 категорії, із 2019 року на посаді молодшого наукового співробітника. Займається науково-дослідною та організаційною роботою за бюджетною та конкурсною тематикою науково-дослідних робіт, забезпеченням видавничої діяльності (фахове видання Збірник наукових праць Економічні інновації), публікацією наукових матеріалів. Пройшов підвищення кваліфікації за програмою онлайн-семінарів від компанії Clarivate analytics «Критерії та процедура відбору видань до Web of Science Core Collection». Учасник 12 Міжнародної науково-практичної конференції «Україна у світовому економічному просторі: сучасні виклики та інноваційні рішення».
Приймає участь у міжнародних проектах з розвитку міжрегіонального співробітництва Interreg, Європейського Фонду Регіонального Розвитку у якості експерта. Зокрема у програмах Finance 4 Social Change із розвитку підприємництва, що має позитивний соціальний вплив у Дунайському регіоні та Danube Chance 2.0 із підтримки відновлення підприємницької діяльності після банкрутства у Дунайському регіоні.
За плідну та сумлінну працю, значні наукові досягнення та високий професіоналізм нагороджено Почесними грамотами Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України та Південного наукового центру HAH і МОН України.
http://orcid.org/0000-0003-2227-7302
https://www.researchgate.net/scientific-contributions/MI-LOSYEV-2155906715

Працює в системі Національної Академії наук України (Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України) із 1991 року на посаді провідного інженера відділу міжрегіонального економічного розвитку Українського Причорномор’я. Займається науково-дослідною та організаційною роботою за бюджетною, конкурсною та госпдоговірною тематикою науково-дослідних робіт, публікацією наукових матеріалів.
Приймає участь у міжнародних проектах з розвитку міжрегіонального співробітництва Interreg, Європейського Фонду Регіонального Розвитку у якості експерта. Зокрема у програмах Finance 4 Social Change із розвитку підприємництва, що має позитивний соціальний вплив у Дунайському регіоні та Danube Chance 2.0 із підтримки відновлення підприємницької діяльності після банкрутства у Дунайському регіоні.
Учасниця VII щорічної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів», п’ятої науково-практичної конференції «Управління інноваційним розвитком на макро-, мезо- та мікрорівнях», 12 Міжнародної науково-практичної конференції «Україна у світовому економічному просторі: сучасні виклики та інноваційні рішення».
За плідну та сумлінну працю, значні наукові досягнення та високий професіоналізм нагороджена Почесними грамотами Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Південного наукового центру HAH і МОН України, відзначена Подякою Президії національної академії наук України.