На базі Державної установи «Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України» 04 травня 2023 року було організовано зустріч співробітників Інституту, які залучені до розробки Концепції індустріального парку та групи школярів старших класів Визирського та Першотравневого ліцеїв, виявивших бажання брати участь в розробці програмних документів.

В рамках засідання було обговорено проєкт Меморандуму про співробітництво в контексті реалізації Стратегії сталого розвитку ВСТГ до 2030 року, особливо в частині реалізації перспектив щодо створення індустріального парку в громаді, як точки економічного зростання та згуртованості населення навколо вирішення спільних питань соціально економічного розвитку та участі в повоєнному відновленні. Особливий акцент було зроблено на перспективах перетворення індустріального парку в громаді на екоіндустріальний, в якому можуть бути реалізовані сучасні тренди промислової синергії, більш чистого виробництва та створення більшої доданої вартості завдяки безвідходним технологіям виробництва.
На цьому заході з боку Інституту виступили: заступник директора з наукової роботи д.е.н., професор Лайко Олександр Іванович;
Старший науковий співробітник відділу розвитку регіональних економічних систем д.е.н., професор Осипов Володимир Миколайович; к.е.н. Циналєвська Ірина Антонівна, с.н.с. цього ж відділу.
Завідувачка відділу економіко-екологічного розвитку приморських регіонів, д.е.н., професор Єрмакова Ольга Анатоліївна щодо міжнародного досвіду.
Науковці Інституту розповіли школярам про інституціональні пріоритети та проблеми формування та функціонування на національному, регіональному та муніципальному рівнях індустріальних парків в Україні.

Усі учасники Визирської команди під керівництвом вчителя біології Першотравневого ліцею Вікторії Валеріївни Кулініч (Цимбаліст Анастасія Василівна, Голик Богдан Сергійович, Стоянова Владлена Віталіївна – Визирський ліцей, Чебар Крістіна Сергіївна, Ярема Наталія Валеріївна, Данелишина Аліна Олегівна, Немондрук Максим Сергійович –Першотравневий ліцей) прийняли активну участь в обговоренні шляхів розвитку індустріального парку та виказали свою нестандартну думку з цього питання.

На цьому заході була присутня завідувачка кафедрою економіки підприємств Одеського національного політехнічного університету Некрасова Любов Аркадіївна. В ході зустрічі було запропоновано включити до Меморандуму такі пункти, а саме:
- проводити постійно діючий семінар по пріоритетам формування індустріального парку з перспективою переходу до моделі екоіндустріального парку;
- створення економічної бібліотеки в ВСТГ;
- підготовка спільних публікацій;
- створення освітнього комплексу по безперервній освіті з використанням інноваційних форм навчання.
Науковці Інституту високо оцінили освітній потенціал школярів і побажали успіхів в реалізації стратегічних пріоритетів сталого розвитку Визирської сільської територіальної громади та підвищення якості життя її мешканців.